Výzkumný pracovník na COŽP UK – zemědělství a půda

8. 9. 2020 0 Comments

Web UniKarlova Univerzita Karlova

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy (COŽP UK) otevírá nový program, který bude pracovat s firmami, státní správou i akademickou komunitou na vytváření a zavádění inovativních environmentálních řešení. Startujeme několika pilotními projekty. Jeden z nich vyvine standardy, jimiž obchodní řetězce mohou přispívat k ochraně půdy u svých dodavatelů.

Náplň práce

Budete se podílet se na navrhování, vyvíjení a prověřování účinných a přitom praktických řešení ochrany půdy, která respektují poměry českého zemědělství i provozní rutinu obchodních řetězců. Do týmu složeného hlavně z přírodovědců a odborníků na podnikovou udržitelnost přinesete agrotechnickou expertizu. Práce spočívá v kombinaci praktických aplikací s akademickým výzkumem. Konkrétní vymezení práce a rozdělení úkolů v týmu určíme společně podle vaší specializace.

Práce:

  • Pracovní úvazek 0,5–1,0 dle vzájemné dohody.

  • Pracoviště COŽP UK je v pražských Vokovicích; práce z domova je možná dle vzájemné dohody.

Požadujeme

  • Ukončené VŠ vzdělání v relevantním oboru.

  • Přehled o pěstebních postupech a technologiích rostlinné výroby v českém zemědělství.

  • Motivaci, samostatnost, pečlivost a proaktivní přístup.

  • Schopnost pracovat v mezioborovém týmu s výzkumníky z jiných oborů i pracovníky z firemní praxe.

  • Schopnost pracovat s odbornou literaturou v češtině i angličtině.

  • Ochotu dále se vzdělávat a překračovat hranice svého oboru.

Nabízíme

  • Zajímavou a inspirativní práci na špičkovém vědeckém pracovišti.

  • Bezprostřední kontakt s praxí a rozhodováním, které má potenciál se významně promítnout do zemědělské praxe i jejího vlivu na českou krajinu.

  • Účast na dlouhodobém programu, který by měl vytvořit nový, inovativní přístup ke skloubení agrární produkce s péčí o českou krajinu.

  • Možnost účasti v doktorském studijním programu jako součást pracovního místa.

  • Dobré mzdové i pracovní podmínky.

  • 5 týdnů dovolené.

  • Stravenky a další zaměstnanecké benefity.

  • Nástup je možný během podzimu 2020.

Svůj životopis a motivační dopis zašlete na email: vojtech.kotecky@czp.cuni.cz

Tagy: ,